top of page

CEPHE PANELLERİ

İzmir Prekast GFRC Cephe Kaplama Panelleri, prekast tekniği ile 10-15 mm kalınlıkta üretilen, alkaliye dayanıklı cam elyafı ile takviye edilmiş beton türevi bir yapı malzemesidir.

Her tür kalıba döküm avantajı ile iyi bir dekorasyon malzemesi olduğu kadar, çelik karkasla takviye edilerek istenen geometri ve istenen boyutta panel haline getirilerek esnek cephe çözümleri sunar, uzun ömürlü ve yüksek dayanımlıdır. 

• Mimarlar için özgünlük ve özgürlük,

• Mühendisler için kolay ve hızlı montaj,

• Yapımcılar için ekonomi ve bakım kolaylığı,

• Kullanıcılar için estetik ve güven sunar.

İzmir Prekast Cephe Kaplama Panelleri üretimi sırasında, kısıtlı doğal kaynaklar, doğru, kalıcı, kaliteli ve amacına uygun olarak kullanılmaktadır. Tasarımda yeni ufuklar açmak için, özgün yapılar tasarlamak ve kalıcı mimari eserler yaratmak için en uygun çözümü yaratmaktadır. Hem estetik açıdan, hem de mekanik dayanım ve dayanıklılık açısından benzerlerinden çok üstün bir seviyede üretilen İzmir Prekast ürünleri yapıya prestij katar.

prekast_cephe_bursa.png

ÖRNEK PROJELER

izmir-prekast-cephe-1.jpg

KORAY KİMYA FABRİKA

Fiber betonla üretilen prekast dış cephe panelleri, ısıl eylemsizlik ve akustik yalıtım özellikleri nedeniyle, ticari binalarda düşük enerji maliyetleri ve daha konforlu bir yaşam için sıklıkla tercih edilir. İzmir Kemalpaşa OSB’de bulunan Koray Kimya da dış cephe panellerinin üretimi ve montajı için İzmir Prekast’ı tercih etti.

YER: Kemalpaşa, İzmir

TARİH: 2017

MİMAR: Bora Alaca

izmir-prekast-prekast-cephe-3.jpg

Casa De Maris Spa & Resort Hotel

Marmaris, Siteler bölgesinde 9500 m2 alanda kurulmuş olan Casa De Maris Spa Resort Hotel prekast cephe kaplaması ile prekast bahçe duvarlarının imalat ve montajı için İzmir Prekast'ı tercih etti. 

YER : Marmaris, Muğla

TARİH: 2012 

izmir-prekast-cephe-3.jpg

MASSİF MOBİLYA SHOWROOM

Özgün koleksiyonları ve kaliteli mobilyaları ile Bursa’nın yenilikçi firmalarından Massif Mobilya cephesini İzmir Prekast Cephe Panelleri ile yeniledi.

YER: Bursa

YIL: 2016

TASARIMCI: Cevat Aksoy

bottom of page