top of page

GÜNEŞ KIRICILAR

İzmir Prekast tarafından üretilen güneş kırıcı paneller sayesinde güneş ışınları istenilen oranda kesilir, hava akımının bir kısmının geçişine izin verilir. Malzemenin üstün yangın dayanımı değerleri ile özellikle binaların yangın merdiveni çevreleri prekast güneş kırıcı paneller ile kaplanmaktadır.

Güneş kırıcı panel tasarımları, binanın genel konseptine uygun olarak çok farklı şekillerde yapılabilmektedir. Prekast tekniği ile üretilen güneş kırıcı malzemelerin arkasından farklı aydınlatma elemanları ile yapılan çözümler malzemenin gölgelenmeden kaynaklanan tasarım kabiliyetini de arttırmaktadır.

prekast_cephe_bursa.png

ÖRNEK PROJELER

izmir_prekast-side-slider-4.jpg

Hotel Ideal Prime Beach

Marmaris’te mükemmel bir konumda bulunan 5 yıldızlı İdeal Prime Beach Hotel, 2011 yılında tamamen yenilendi. Binanın dış cephesinde kullanılan fiber beton panellerin, güneş kırıcıların, havuz barının üretimi ve montajı İzmir Prekast tarafından yapıldı.

YER: Marmaris, Muğla

TARİH: 2011

TASARIM: Apre Mimarlık

prekast_cephe-1.jpg

BURSA TACMAHAL BALO VE TOPLANTI SARAYI

Konsept mimarisi ile Bursa’nın en gözde davet mekânı TacMahal Balo ve Toplantı Sarayı’nın tasarımı Co Mimarlık Ofisi tarafından, dış cephe panelleri imalatı ve montajı İzmir Prekast tarafından 2013 yılında yapıldı.

YER : Bursa, Türkiye

TARİH: 2013

TASARIM: 34 mimarlık & Co Mimarlık 

69648181_2561457593893106_8864198069512568832_n.jpg

MESA BODRUM DEMİRBÜKÜ


Ulaşılabilir lüksü doğayla buluşturan mimarisiyle gayrimenkul sektörünün en seçkin ve özel projelerinden olan Mesa Bodrum Demirbükü'nde kullanılan güneş kırıcılarımız. 

YER: Bodrum, Muğla

YIL: 2016

TASARIMCI: Erginoğlu - Çalışlar

bottom of page